Curriculum Vitae
Interim manager / consultant: 77986
Available from (d/m/y): Request availability
CV geschreven in de taal: Dutch
Supply chain management
Werkervaring interimmanager
WerkervaringDecember 2007 – heden: Interim (zelfstandige)
Opdrachten:
Augustus 2010 – 21 januari 2011: Geodis Venray. Ondersteuning Manager Operations tijdens de implementatie van een nieuwe client.
November 2009 – mei 2010: Interim teamleider warehousing bij Life Technologie te Bleiswijk. Ondersteuning bij het samenvoegen van twee bedrijven in een nieuw Europees Distributiecentrum. Diverse processen succesvol geimplementeerd. Delivery performance binnen twee maanden >99%.
April 2009-juli 2009: Groupleader decanting Europees Logistiek Centrum Bausch & Lomb te Schiphol-Rijk Ondersteuning tijdens het samenvoegen van twee magazijnen en de implementatie van een nieuw WMS systeem (Knapp). Door toepassen TOC diverse nieuwe werkmethoden succesvol geïmplementeerd.
September 2008 – februari 2009: Manager European Equipment Distribution Centre a.i. Nalco te Den Bosch. Vervanging tijdens ziekte.
Door data management in SAP te optimaliseren, lean werkmethodes binnen customer service, purchasing en warehousing te implementeren, zijn de performance verbeterd en de jaarlijkse kosten aanzienlijk gereduceerd. Diverse HR en safety activiteiten uitgevoerd.
Februari 2008 – aug 2008: Ondersteuning Geesink Norba bij de centralisatie van de Europese productie te Emmeloord. Aanvankelijk verantwoordelijk voor de material handling in de constructie afdeling.
Begin maart gevraagd om de productiviteit van een van de productielijnen te verbeteren en het lijnmanagement te coachen. Werkmethoden ontwikkeld waardoor de lijncapaciteit, zonder investeringen, succesvol werd verdubbeld. Leiding geven aan een supervisor, een teamleider en aan 40 medewerkers van verschillende nationaliteiten.
December 2007 –december 2008: Begeleiden management Timmerbedrijf Rodenburg B.V. te Veenendaal (ca. 2 uur per week).
Succesvol de omzet verdubbeld, de marge in takt gehouden en de structuur gewijzigd.
2002 – december 2007: ABB B.V. Manager Logistics Division Automation Products Nl
Taken
Managen van het Material Management Center (9-) en het Warehouse (22 FTE ).
Het material management center behartigde het gehele inkoopproces, forecasting en voorraadbeheer van de divisie automation products. In het warehouse vond de opslag en de in- en uitgaande goederenstroom plaats voor ca. 10.000 sku’s.
Successen
- Centralisatie operationeel inkoop AP Nl. Inkoopvolume MMC in 4 jaar met 1200% gegroeid tot ruim 100 Mio.
- Succesvolle out-sourcing van de productieafdeling draad, integrale prijsreductie 30%.
- Succesvolle implementatie RFID detectielabel / detector voor het traceren van wandcontactdozen.
- Tender spuitgietmachines, besparing 22%.
- Insourcing Sociale Werkplaats met succes afgerond.
- Centralisatie voorraad beheer voor geheel AP Nl.. Voorraad reductie 22% door:
o dynamisch voorraadbeheer
o correct data management / SLA
o succesvolle implementatie Slim4 forecasting software
- Ondanks omzetgroei van 25% reductie van het aantal FTE Warehouse met 50% door:
o invoeren warehousemanagement systeem
o invoeren barcode en scanning / dynamische inslag en picking
o toepassen geautomatiseerde ”expert” picking
o sluiten twee externe opslag locaties
- In het Warehouse ziekteverzuim gedaald tot 3,5%
1999 – 2002 : Yacht Management Logistiek & Inkoop
Taken
- Vanaf mei 2000 Warehouse manager a.i. voor ABB te Ede
o Reorganisatie magazijn
o Meewerken aan de implementatie van SAP
- Interim manager Logistiek en Inkoop bij Cito Nordenia te Putten
o Vervanging van de manager logistiek en inkoop. Naast de dagelijkse inkoop activiteiten ook het het magazijn (4) en transport planning (1) aangestuurd. Diverse contracten, o.a. kleurstoffen en internationaal transport, succesvol onderhandeld.
- Europese centralisatie magazijnen Shimano Benelux B.V. te Nunspeet.
o Succesvol samenvoegen van het Engelse, Duitse, Italiaanse en Nederlandse magazijn voor vis activiteiten.
1997-1998 Bedrijfsleider bij Visser en Bosschaart B.V.
Taken
- Leiding geven aan de afdeling poedercoaten (4), natlak (9), schuurkamer (5) en expeditie (5).
- Verantwoordelijk voor het voorraadbeheer en inkoop van verbruiksgoederen.
- Verantwoordelijk voor het personeelsbeleid.
- Als lid van het managementteam mede verantwoordelijk voor het strategische beleid en het ontwikkelen van de organisatie.
Successen
- Door rationalisering productieproces realiseerde het productieteam in 1997 een omzetgroei van 20% zonder uitbreiding van het personeelsbestand.
- Reduceren van de voorraad met 25%.
- Reductie inkoopprijzen voor materialen met ca. 4% voor uitzendtarieven met 5%.
1990 – 1996 Bedrijfsleider Natrena bij Bayer B.V.
Taken
- Leiding geven aan de afdelingen productie (30), technische dienst (6), kwaliteitsdienst (4), magazijn (6), bedrijfsbureau (1) en inkoop (1).
- Eindverantwoordelijk voor het kwaliteitsbeleid, logistieke beleid, investeringsprojecten en procesvoortgang
- Lid van het managementteam consumentenproducten
Successen
- Centralisatie van de Natrena productie. Dit ten koste van productie in Duitsland en Spanje.
- Realisering internationale kostprijsdoelstellingen door
o Efficiency verbetering (10-20%) door deelintegratie TD /Afd. verpakken
o Reduceren van de inkoopprijzen (10%)
o Reduceren van de voorraden met 50% (64-32 dagen).
1986 – 1990 Productieleider Natrena bij Bayer B.V.
1983 – 1986 Chef kwaliteitsdienst Natrena bij Bayer B.V.
1980 – 1983 Hoofd bedrijfslaboratorium bij Vleeswaren en Conservenfabriek Lupack
1976 – 1980 Chemisch analist bij Waterschap Regge en Dinkel
Opleiding interimmanager
OpleidingenHBO – B analytische chemie / O.L.A.N.
Cursussen
- General Management / IBW
- Bedrijfskunde O.U. Heerlen.
Diverse deelcertificaten waaronder marketing, inkoop, operationeel management en personeelsbeleid.
Consultancy interimmanagement a.i. kerncompetenties
ProfielschetsPeople manager met veel ervaring op het gebied van logistiek-, supply chain- en operationeel management. Sterk in het ontwikkelen van dynamische processen, first time right. Lean manufacturing en Six Sigma technieken worden veelvuldig toegepast.
Voor het initiëren en implementeren van veranderingstrajecten, voor overbrugging bij vertrek van één van de leidinggevende of voor opvang van tijdelijke afwezigheid.
Ik ben praktisch ingesteld en geef graag leiding aan een team om samen grensverleggende doelstellingen te realiseren. Ik hou van een no-nonsense benadering, effectief werken en gemaakte afspraken dienen te worden nagekomen. Van nature ben ik eerlijk, open, enthousiast en positief ingesteld. Kenmerkende eigenschappen zijn: ondernemend, initiërend, analytisch, sterk verantwoordelijkheidsgevoel, besluitvaardig, energiek, service bewust en stressbestendig.
Talenkennis interimmanager
TalenkennisNederlands: vloeiend
Engels en Duits: mondeling goed en schriftelijk redelijk
Overig
Softwarekennis- SAP in combinatie met Basware of Onbase als electronische factuurverwerking
- Exact
- Slim4
- MS Office (Excel, Power Point, Word)
- KNAPP WMS / WCS
- Red Prairie WMS
Trefwoorden: Kaizen, 5S, lean, flexibele flow, kanban, value streaming, dmca, TOC, bottle neck, uitbesteden, AQL, SAP R3, MM module, WM module, SD module, data management, efficiëntie en effectiviteit, management van middelen, management van methoden en management van medewerkers, TMA, electrotechniche, teamplayer, excel specialist, ervaren forecast specialist, reductive voorraden, omloopsnelheid, reduceren kapitaal kosten, opslagkosten, 3 R, tit-for-that, productie manager, logistiek manager, supply chain manager, warehouse manager, verander manager, crisis manager. Tijd studie.
